District 21-3A Track Results are in
Last updated 4/11/2014 at Noon
Below are the Top 4 placements from the District 21-3A track events held at West Orange-Stark High School
Girls results 400 Meter Relay
1: West Orange-Stark;49.28
2: Hardin-Jefferson;49.29
3: Silsbee;50.30
4: Buna;51.55
800 Meter run
1: DeLord,Becca,Hamshire-Fannett;2:26.14
2: Worthy,Morgan,Orangefield;2:27.83
3: Fezia,Mercedes,West Orange-Stark;2:32
4: Smith,Courtney,Buna;2:34.55
100 Meter Hurdles
1: Blanchard,Katie,Hamshire-Fannett;16.72
2: LaLonde,Brittany,Hamshire-Fannett;16.93
3: Ehrlich,Brandy,Orangefield;17.11
4: Fergusan,Margan,West Orange-Stark;17.74
100 Meter Dash
1: Fowler,Chanissey,Silsbee;12.20
2: McDonald,Betty,West Orange-Stark;12.57
3: Henry,Alexus,Bridge City;12.97
4: Aldrich,Taylor,Hardin-Jefferson;12.99
800 Meter Relay
1: Hardin-Jefferson;1:47.56
2: West Orange-Stark;1:47.80
3: Silsbee;1:48.43
4: Buna;1:48.76
400 Meter Dash
1: Cole,Lashya,West Orange-Stark;1:01.04
2: Foster,Shelby,Buna;1:02.30
3: Fezia,Mercedes,West Orange-Stark;1:02.88
4: DeLord,Becca,Hamshire-Fannett;1:03.60
300 Meter Hurdles
1: Ehrlich,Brandy,Orangefield;48.60
2: Blanchard,Katie,Hamshire-Fannett;49.12
3: Jones,Camryn,Hamshire-Fannett;49.62
4: Fergusan,Margan,Hamshire-Fannett;50.52
200 Meter Dash
1: Padgett,Raegan,Hardin-Jefferson;24.92
2: Carmenar,Eranishia,Silsbee;25.32
3: Teel,Aaliyah,West Orange-Stark;25.53
4: Henry,Alexus,Bridge City;26.81
1600 Meter Run
1: Foster,Sarah,Buna;5:43.89
2: Vizena,Bethany,Hamshire-Fannett;5:50.27
3: Holt,Brittany,Hardin-Jefferson;5:53.94
4: Vera,Anna,Hamshire-Fannett;5:56.01
1600 Meter Relay
1: West Orange-Stark
2: Hamshire-Fannett
3: Buna
4: Orangefield
Boys results 400 Meter relay
1: West Orange-Stark;42.54
2: Hardin-Jefferson;44.05
3: Hamshire-Fannett;44.50
4: Silsbee;44.51
800 Meter run
1: Bundage,David,West Orange-Stark;2:07.49
2: Guerrero,Allen,Hamshire-Fannett;2:11.05
3: Hogan,Austin,West Orange-Stark;2:11.63
4: Poole,Chet,Buna;2:12.26
110 Meter Hurdles
1: Johnson, Will,West Orange-Stark;16.56
2: Wilbur,Conner,Bridge City;16.67
3: McCall,Matt,Hamshire-Fannett;17.23
4: Tilley,Talon,Hardin-Jefferson;17.71
100 Meter Dash
1: Fontenot,ToMarcus,West Orange-Stark;10.89
2: Cooley,Hunter,Hardin-Jefferson;11.24
3: King,Kendrick,Hamshire-Fannett;11.40
4: Broussard,Lakeith,Hardin-Jefferson;11.41
800 Meter Relay
1: West Orange-Stark;1:29.47
2: Hamshire-Fannett;1:33.64
3: Silsbee;1:35.07
4: Buna;1:35.18
400 Meter Dash
1: Boudreaux,Jordan,Bridge City;51.75
2: Kirkendall,Ryan,Silsbee;52.41
3: Spencer,DreVondrick,West Orange-Stark;52.53
4: Permenter,Blake,Orangefield;53.02
300 Meter Hurdles
1: Johnson,Will,West Orange-Stark;40.84
2: Wilbur,Conner,Bridge City;41.23
3: Sanders,Jonathan,Buna;43.36
4: Hodge,Malacci,West Orange-Stark;45.07
200 Meter Dash
1: James,Chris,West Orange-Stark;21.90
2: Shaw,Johnny,West Orange-Stark;22.98
3: Ireland,Dakota,Buna;23.47
4: Westbrook,Dylan,Orangefield;23.59
1600 Meter Run
1: Kelly,Joshua,Buna;4:53.37
2: LeBleu,Brett,Bridge City;4:59.88
3: Rainey,Matthew,Orangefield;5:02.29
4: Poole,Chet,Buna;5:07.23
1600 Meter Relay
1: West Orange-Stark;3:31.07
2: Bridge City;3:34.22
3: Orangefield;3:37.19
4: Silsbee;3:40.19
Reader Comments(0)